Nogometna ekipa IPA kluba Štajerska uspešna na Mallorci

Nogometna ekipa IPA kluba Štajerska se je v času od 12. 5. 2022 do 17. 5. 2022, udeležila tradicionalnega mednarodnega policijskega turnirja v malem nogometu (futsalu), ki je potekalo na španskem otoku Mallorca v kraju Santa Ponsa. Na turnirju je nastopilo večkot 110 ekip iz celotnega sveta.Na turnirju smo nastopali v kategoriji nad 35 let in v predtekmovalni skupini “C”, kjer smo igrali z ekipami iz  Španije, Omana, BIH, Romunije, Slovenije in Češke. V skupini smo zasedli prvo mesto in si priborili napredovanje v izločilne boje med 16 najboljših ekip. V nadaljevanju smo v osmini finala premagali ekipo iz Danske in se uvrstili v četrtfinale, kjersmo v četrtfinalu igrali poroti ekipi iz Češke in po kazenskih strelih (redni del se je končal 4:4) na žalost izgubili. Na koncu smo tako zasedli mesta od 5-9.IPA Štajerski se zahvaljujemo za pomoč pri udeležbi na turnirju. Ekipo slovenske Policije so zastopali:Jani Polič (PP Gruškovje)-vodjaPeter Divjak (PP Podlehnik),Boštjan Nežmah (PP MB I),Boštjan Motaln (PP Ruše),Sašo Habjanič (PMP Središče),Boštjan Zemljič (PP MB II),Miha Burjan (PP Šentilj),Milan Kokot (Policijska akademija),Smiljan Lukman (Policijska akademija).Vse rezultate in utrinke s turnirja si lahko ogledate nawww.mallorca-tournament.com.